Radim Vojíř a přátelé

Chebský rodák Radim Vojíř se v našem předplatném tradičně objevuje každé dva roky. Také letos si pozve zajímavé hosty a to soubor Chursächsische Streichersolisten z německého Bad Elsteru.
Ve svém rodném městě je Radim Vojíř znám nejen jako vynikající klavírní virtuóz, ale také jako muzikant, který si od koncertního křídla rád „odskočí“ i k jazzovému a tanečnímu pianu a je hnacím motorem několika úspěšných chebských hudebních formací.

Profesionální hudební kariéra tohoto chebského pianisty se naplno začala rozvíjet v roce 1990, kdy se stal studentem klavírní hry na konzervatoři v Teplicích ve třídě profesora Petra Slavíka. Dalším velmi důležitým krokem bylo přijetí na Hudební akademii AMU v Praze, kde se Radim Vojíř pod vedením profesorů Borise Krajného a Květy Bílinské začal věnovat studiu těch nejnáročnějších děl klavírní literatury. Vyvrcholením klavírního studia se stalo dvouleté působení na renomované Vysoké hudební škole Franze Liszta v německém Výmaru pod vedením profesorky Gunda Köhler-Scharlach.

Své hudební vzdělávání si Radim Vojíř průběžně doplňuje účastmi na mistrovských kurzech u předních světových klavírních virtuosů, jakými jsou Lazar Berman či Eugen Indjic. V průběhu své dosavadní klavírní kariéry se Radim Vojíř úspěšně účastnil mezinárodních klavírních soutěží po celé Evropě. Největšího dosavadního úspěchu dosáhl na klavírní soutěži Pražského Jara a Chopinově mezinárodní klavírní soutěži v Mariánských Lázních. V průběhu své hudební kariéry koncertoval Radim Vojíř v mnoha sálech nejen v Čechách, ale i v Německu, Rakousku, Rusku či Francii.

Mohlo by vás zajímat…

Logo Chebské vánoční trhy Chebské vánoce

Mc MíMo & Dj Mike

Středa 30. 11. | 17:00

Rapper a DJ - oba z Chebu a pro Chebáky.

Mc MíMo & Dj Mike