Prof. Joshua Epstein, Thomas Kaes, Heather Epstein

Prof. Joshua Epstein, Thomas Kaes, Heather Epstein
Pátek 31. 5. | 19:00
200 Kč

Koncert zrušen - úraz účinkujícího. 

Náhradní program: 4. června - Julie Svěcená /housle/ a Ladislav Horák /akordeon/

 

Joshua Epstein – housle, Thomas Kaes – housle, Heather Epstein – klavír

Na závěrečný koncert letošní sezóny Kruhu přátel hudby se podařilo zajistit setkání tří významných hudebních osobností - profesora Joshua Epstein (housle), vítěz významných evropských soutěží (např. Sibeliovy soutěže v Helsinkách), Thomas Kaes (housle), koncertní mistr ve Vídni a v Benátkách, a klavíristky Heather Epstein, vítězky řady soutěží v USA. 
Posluchačům představí pestrý program z děl Händela, Mozarta, Suka, Milhauda a dalších.

Joshua Epstein (*1940, Tel Aviv) začal hrát na housle v osmi letech jako žák Yariva Ezrahiho. Po absolvování střední školy a krátkém studiu na univerzitě (matematika) pokračoval ve studiu na Královské hudební konzervatoři v Bruselu, kde studoval u Arthura Grumiauxe, a později na Chapelle Musicale Reine Elisabeth (instituce pro velmi nadané hudebníky) u André Gertlera. V roce 1965 získal druhou cenu na Mezinárodní houslové soutěži Jeana Sibelia v Helsinkách a v roce 1968 získal první cenu na soutěži Carla Flesche v Londýně (City of London Competition). Následovaly další ceny, například v soutěži Concours Musical Reine Elisabeth (Brusel, 1967 a 1971) a Premio Paganini (Janov, 1965 a 1969).
Od té doby koncertoval v mnoha evropských městech, ale také v USA, Kanadě a Izraeli a získal rozsáhlý repertoár. V roce 1966 následoval svého učitele Andrého Gertlera do Hannoveru, kde působil jako lektor až do roku 1973. V letech 1974-1978 vedl Joshua Epstein houslovou třídu na Hochschule für Musik Würzburg. Od roku 1978 až dodnes je profesorem houslové hry na Hochschule für Musik Saar. Je také uměleckým ředitelem Mezinárodní letní akademie Schwetzingen-Worms. V letech 1972 až 1978 byl primárius Bartholdyho kvarteta. Jeho tvorbu ilustruje několik LP a CD.

Mohlo by vás zajímat…

COUNTRY FEST

Sobota 22. 6. | 16:00

Odpoledne ve společnosti skvělých kapel: Pic-Nic, Rockin Veterans, Crazy Horses, Hillbillies.

Country fest

FIJO Cheb 2024

27. 6. | 19:00 – 30. 6. | 23:59

Mezinárodní festival dechových orchestrů

Některé z programů festivalu jsou placené. 

 

trubači při zahájení