Musiciana 2023

Přeložený koncert z prosince 2023.

Jelena Nosková – klavír, zpěv: Elizabeth Legierski – Kanada, Kaylee Norris – USA,
Daria Guliaeva – Rusko, Dokyeun Kim – Jižní Korea

Operní árie v podání 4 famózních hlasů ze 4 různých zemí s klavírním doprovodem Jeleny Noskové.

Elizabeth Legierski je kanadskou sopranistkou s českými kořeny v současné době žijící v Praze. Pražští diváci ji mohli vidět ve Stavovském divadle ve Figarově svatbě od W. A. Mozarta v rámci konání Amerického operního festivalu. Účinkuje na českých i zahraničních divadelních pódiích.

Kaylee Norris je 24letá americká sopranistka, která nyní žije v Berlíně. Kaylee je sice velmi mladá, ale má poměrně hodně zkušeností na koncertních a divadelních pódiích i v mezinárodních soutěžích. Její krásný svěží a plný hlas a přesvědčivý herecký projev si oblíbili diváci v USA i v Evropě. Díky turné s Festivalem americké opery vystoupila mimo jiné i v České republice.

Dokyeun Kim je korejský basista. Narodil se v Jižní Koreji, vystudoval zpěv na Univerzitě Chung-ang v Soulu, získal zde bakalářský titul. Ve studiu zpěvu pak pokračoval u profesorky Uty Schwabe a profesora Michaeal Pinkertona na Konservatorium Wien Privatuniversität (MUK – Music and Art’s Private University of Vienna), kde získal magisterský titul. Dále se zdokonaloval u profesora Markuse Goritzkiho na Musikhochschule v německém Freiburgu. Je finalistou mezinárodní hudební soutěže OSAKA v Japonsku.

Daria Guliaeva je mladá úspěšná sopranistka. Vystudovala operní zpěv na prestižní Hudební akademii v Petrohradě. Její úspěšná dráha operní sólistky začala v Mezinárodní hudební akademii Jeleny Obrazcovové, Petrohradské Akademické Filharmonii a Velké filharmonii v Petrohradě. Ve Velkém divadle v Moskvě zpívala Sestru Angeliku ve stejnojmenné opeře Sestra Angelika od Giacomma Pucciniho. Od roku 2017 působí v České republice na koncertních i divadelních pódiích.

Mohlo by vás zajímat…