Mike Parker Quartet

Jazzový večer v KC Svoboda

Mike Parker – kontrabas, skladby

Sławek Pezda – tenor saxofon

Bartek Leśniak– klavír

Piotr Przewoźniak – bicí

Renomovaný newyorský kontrabasista Mike Parker přijíždí do Chebu už podruhé, tentokrát s nejnovějším projektem Mike Parker Quartet.  I v tomto případě důmyslně a originálně propojuje jazz s funkem, klasiku s avantgardními výboji, drum'n'bass s jazzovou improvizací. Jeho kompozice čerpají z nejrůznějších hudebních vlivů jako např.  Charles Mingus, Radiohead, Maurice Ravel, The Bad Plus, Led Zeppelin, John Coltrane, David Bowie a hip-hopové legendy A Tribe Called Quest.

Výsledný tvar je svěží a nepředvídatelný, nechybí mu nadhled ani živelnost s vydatnou porcí elektrizující energie.Rodák z New Yorku Mike Parker studoval kontrabas na Skidmore College v NY a na konzervatoři v Amsterdamu. Měl příležitost studovat u některých světových basistů (Scott Colley, Reid Anderson a ReubinRogers) a hrát s nejslavnějšími jazzovými hudebníky jako jsou John Scofield, Chris Potter nebo Eric Harland. Mike se nyní pohybuje mezi New Yorkem a Evropou a to jako vedoucí svého tria a kvartetu a také jako vyhledávaný sideman v mnoha dalších mezinárodních hudebních projektech. 

Parkera doplní dlouholetý spolupracovník Slawek Pezda na tenor saxofon a 2 mladí hudebníci z Polska Bartek Leśniak na klavír a Piotr Przewoźniak na bicí, kteří v roce 2022 vyhráli téměř každou jazzovou soutěž v zemi.