Letní bláznění 2021

Festival pouličního divadla a nového cirkusu v Krajince.
16.00 KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU (Šapitó) 

Představení dětí příměstského tábora pořádaného Muzeem Cheb a KC Svoboda.

Po představení navazuje: Zahajovací rituál Festivalu – „odlet „BLÁZNA“ do oblak“Blázen symbolizuje to všechno v nás, co nás žene dál, naši fantazii, nepředvídanost a tvořivost. A to si zaslouží, aby bylo vyneseno vysoko do oblak, protože odtud pochází RADOST pro všechny.

16:45 Žongléros AnsámblGEOMETRIX

Krátké napínavé akrobatické vystoupení. Jak komplikovaná je cesta k nápadu a jak snadné je nechat se myšlenkou ovládnout, vám ve svém dynamickém vystoupení odhalí dva akrobaté.

17.00 AirGym Art Company – TAJEMSTVÍ OBLAKŮ

Dětství je obdobím příběhů. Těch, které posloucháme, i těch, které vyprávíme. Jsou to příběhy, které umějí rozesmát, utiší smutek, bojují proti nudě. Věřte nebo ne, někdy dokáží udělat dobrodružství i z každodenní cesty do školy. AirGym Art Company se jeden takový příběh pokusí vyprávět. Jmenuje se Tajemství oblaků… Akrobaté, komedianti a klauni ovšem nebudou vyprávět slovy, nýbrž skrze závěsnou a pozemní akrobacii, pohybové divadlo a klaunerii.

Představte si, že žijete jenom s několika tvorečky – možná lidmi, ale možná taky ne – v malé a uzavřené skupině, snad rodině – a procházíte tajemnou, ne zrovna přátelskou krajinou, asi pouští, ale možná, že to ani nevíte, protože to není důležité… Důležité je, že ctíte vlastní pravidla, která jsou stejně svérázná jako vaše rodina, a že všechno, co potřebujete, si nesete s sebou. Jste prostě kočovníci, nomádi, dobrovolní vyděděnci. Nějaký vousatý vědec by asi řekl, že „tvoříte malou komunitu, zranitelnou a odtrženou od okolního světa, o němž si vytváříte vlastní představy.“ Jenže: Co vás vede k tomu, že žijete takhle izolovaně? Připadá vám okolní svět nebezpečný? Nebo je to celé jen hra? A pak dojde k něčemu překvapivému. Ve vašem dosud známém prostoru se objeví cizinec. Jak se s tím vyrovnáte? Co vás čeká? Hrůza nebo úžasné dobrodružství? A hlavně – kdo je vlastně ten cizinec?

Jak člověk stárne, pomalu přestává snít. Někdy se ale do krajin fantazie dokáže vrátit, třeba při setkání s dětmi. Bylo by pěkné, kdyby k takovému setkání došlo. Kdyby společně, dospělí i děti, objevili Tajemství oblaků.

Tajemství oblaků je představení určené nejen dětem, ale i jejich průvodcům životem. Na pozadí pohádkového příběhu hovoří i o vážnějších tématech. O prožívání malých příběhů v kontrastu s „velkými dějinami“, o rozdílu mezi opravdovým dobrodružstvím a líbivým virtuálním dramatem, o (ne)zbytnosti reálného prožitku a mezilidského kontaktu.

17:45 Žongléros Ansámbl – TOUCH - Dotek

Krátké poetické akrobatické vystoupení. Dotek letmý, dlouhý, hřejivý nebo jen redukovaný na stisk ruky. Součást každého dne. Psychologové říkají, že potřebujeme čtyři doteky denně, abychom přežili, osm objetí, abychom fungovali a dvanáct, abychom rostli. A kolik doteků je potřeba v jedné párové akrobatické výzvě? Počítejte s námi.

18.00 - 19.00 Aréna pro bláznění – bláznit se bude všude, kde bude chuť dobrá nálada, humor a radost. Žonglování, balancování, základy pozemní akrobacie, ale také ztřeštěné soutěže po celém areálu „Krajinky“.
19.00 Cirkus TeTy – NARUŠENÍ (Šapitó)

Je libo Bacha s havranem? Neberte mi moji důstojnost! My sami? Osvobozující ztráta kontroly sama nad sebou, kdo na naše místo? My? Jedna zlatá židle a spousta místa k sezení pro dámu i twiggy. Potkat své stereotypy, vytrhnout se z kontextu, co na prázdné místo… Proto neexistuje.

Inscenace Narušení pro dvě performerky je inspirovaná prvky absurdního dramatu a pohybuje se na pomezí nového cirkusu a fyzického divadla. Využívá techniky vzdušné akrobacie, a to na zlaté zavěšené židli.

21.30 Fireducks – INDICKÝ BĚŽEC

Fireducks vám představují kuchařskou roadshow v podobě komického pouličního divadla.

Většina z nás miluje jídlo. Máme své oblíbené restaurace. Ceníme si kulinářského umu. Obzvlášť ve chvíli, kdy na nás dýchne vůně exotiky. Pro spoustu lidí je to jedna z možností, jak chuťovými pohárky procestovat svět.

Co se ale stane, když jsou vašimi hostiteli ti, které si normálně necháváte servírovat na talíři?

Voňavá a křehká kachna a její dva parťáci tajemné chuti pro vás připravili vskutku originální menu.

Létající lahve, hořící pánvičky, smažení slimáci, kachní zpěv i ptačí tance. To vše je nedílnou součástí této kulinářské výpravy.

Máte jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku naší kachní kuchyně a my se postaráme, aby to pro vás byl nezapomenutelný zážitek.

  • Vstupné od 19.00 hodin 200 Kč; děti, studenti a senioři 150 Kč
  • Vstupné na oba dva dny 300 Kč; děti, studenti a senioři 200 Kč

Podívejte se na sobotní program

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

Mohlo by vás zajímat…

Adventní pohádkové čtení

Sobota 9. 12. | 14:30

Klasické české pohádky od Karla Jaromíra Erbena v podání Radmily Urbanové a Jindřicha Skopce.

Adventní čtení