JAZZ JAM CHEB 2021

Cotatcha Orchestra, Trio KUH -Köhldorfer-Uhlíř-Helešic, Petra Ernyei Quintet.

JAZZ JAM CHEB 2021
15. 10. 2021
250 Kč

Festival s dlouholetou tradicí přivítá letos tři vynikající uskupení - Cotatcha Orchestra, Trio KUH -Köhldorfer-Uhlíř-Helešic, Petra Ernyei Quintet.

Podrobný program

Cotatcha Orchestra

CO je progresivní profesionální big band zaměřující se na vlastní projekty a spolupráce se zahraničními umělci (Ilja Reijngoud v roce 2018). Kapela je složená z předních hráčů nejmladší generace (Martin Konvička, Marek Kotača), ale také z již etablovaných hráčů české scény (Kamil Slezák, Radek Zapadlo, Radim Hanousek) a také několika slovenských a rakouských jazzmanů (Dominic Pessl, Matthias Zeindlhoffer, Peter Korman, Michal Motýl). Mezi nejnovější projekty patří projekt Bigbandová elektronika od Martina Konvičky, Jiřího Levíčka a Jiřího Kotači. Jedná se o vlastní kompozice kombinované s ambientní elektronickou hudbou (viz. Sardanapalm). Milan Tesař o projektu Bigbandová elektronika napsal: "Cotatcha Orchestra svým aktuálním programem dokázal nejen to, že jde o skutečně kvalitní těleso s výbornými sólisty, ale především o soubor, jehož vedoucí dokáže myslet koncepčně, umí se obklopovat kvalitními autory a naplňovat tak orchestr jako formu kvalitním repertoárem, tedy obsahem." Koncerty big bandu jsou pravidelně nahrávány Českým rozhlasem.

Trio KUH – Köhldorfer-Uhlíř-Helešic

Toto trio tvoří vynikající rakouský kytarista žijící ve Vídni Edi Köhldorfer, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda hráč Jaromír Helešic. Program tria se skládá ze známých jazzových standardů a originálních skladeb (Köhldorfer, Uhlíř).

Petra Ernyei Quintet

Jazzová zpěvačka Petry Ernyeiová se představí se svým projektem Ženy mého srdce. „Zpěv…vášeň…to je to slovo… když zavřu oči a ponořím se do vln rytmu a melodií. Texty písní o lásce, smutku, vzpomínkách, to je to, co mě nepřestává fascinovat. Ráda bych představila písně Žen mého srdce, mého hudebního srdce. Zpěvačky české i americké. Ženy jazzu, šansonu i folku. Hanu Hegerovou jsem poslouchala jako maličká spolu s maminkou, Zuzanu Navarovou jsem měla to štěstí slyšet v Malostranské Besedě v Praze. A jazzové zpěvačky – Ella Fitzgerald, Billie Holiday nebo Diane Reeves. To je jen malý výčet těch, které bych Vám ráda představila v mém programu spolu se skvělými hudebníky, se kterými již dlouho spolupracuji.“

  • Petra Ernyeiová – zpěv
  • Osian Roberts – saxofon
  • Stanislav Mácha – klavír
  • Adam Tvrdý – kytara
  • Jan Greifoner  – kontrabas
  • Jiří Slavíček – bicí

Mohlo by vás zajímat…

Adventní pohádkové čtení

Sobota 9. 12. | 14:30

Klasické české pohádky od Karla Jaromíra Erbena v podání Radmily Urbanové a Jindřicha Skopce.

Adventní čtení