COVERT ENSEMBLE

Kateřina Pavlíková /saxofon/, Dave Camwell /saxofon/, Martin Hybler /klavír/
program: Česká hudba vážná i nevážná - Jan Dismas Zelenka, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Martin Hybler, Karel Svoboda
Covert Ensemble je mezinárodní hudební uskupení, v jehož středu stojí dva vynikající saxofonisté - Kateřina Pavlíková z České republiky a Dave Camwell z USA. Jejich spolupráce začala v období covidového lockdownu natáčením vlastních originálních úprav slavných skladeb a produkcí hudebních videí. Posléze se jejich společná aktivita rozšířila o koncertní a edukační činnost.
Dave Camwell a Kateřina Pavlíková spolupracují s význačnými americkými, kanadskými a českými orchestry. Na jejich koncertních turné je doprovázejí klavíristé Tingting Yao v USA a Martin Hybler v České republice. Martin Hybler je nejen vyhledávaným klavíristou, ale také vynikajícím skladatelem a aranžérem. Soubor Covert Ensemble obohatil svým skladatelským talentem o strhující třívětou skladbu Aquarius, kterou saxofonisté natočili s Pensacola Symphony Orchestra na Floridě. Tato skladba tvoří stěžejní část koncertního programu Covert Ensemble a jistě vás uchvátí svou živelností, tanečními rytmy, ale i překrásnou lyrickou druhou větou.

Mohlo by vás zajímat…