Letní bláznění 2019

27. 7. 2019

místo konání: Krajinka (areál pod Chebským hradem), začátek v 15.00 hodin

 

FESTIVALOVÝ ROK 2019

 

  1. července, sobota

15.00 open air (Krajinka)   

PINOCHIO – Toy Machine                                              

Někdy se může splnit i nejnesplnitelnější sen, který můžete mít. Ale cesta k němu bývá dlouhá snad jako Pinocchiův nos. To Vám byl největší uličník a poleno borové, jakého si jenom dokážete predstavit! Lhal, neposlouchal a dokonce utekl Gepetovi… Snad se znovu setkají, protože každý jednou vyroste ze své klackovitosti, ale potřebuje k tomu čas!

 

16.00 – 17.00 Aréna pro bláznění

Přijďte si vyzkoušet artistické umění na vlastní kůži, ať jste malí nebo velcí.

Tradiční workshopy našeho festivalu tentokrát obohacený o výtvarné dílny (16.00 – 19.00).

 

 17.00 open air (Krajinka)

JUNGLE JOKE - Teatr Novogo fronta                                                                         

Jen vtip. Jen vtip? Pouliční uličnictví čilých účinkujících, lampa a palma, zebra na přechodu, bu-bu-buvol a opičí číslo na laně i na liáně, hadí blues a kokosový džus! Co se děje? Orchideje! Džungle voní, ty se směješ.

Pohádková groteska s prvky klaunerie a pantomimy v režii Jakuba Folvarčného zve diváky všeho věku do světa nepředvídatelné dětské fantazie, v níž se její aktéři můžou během chvilky proměnit v cokoliv a za okamžik opět zapomenout, kde nebo kým ještě před chvílí byli.

 

18.00  open air (Krajinka) 

BAROKNÍ PANTOMIMY – Teatro Comico                 

Pantomimická férie s maskami na hudbu Antonia Vivaldiho s klasickými postavami Commedie dell Arte - Pantalone, Harlekýn, Pierot, Capitano a Isabella. Zahrada zámku se stane místem setkání všech maskovaných postav. Kdo se do koho zamiluje a kdo koho nenávidí anebo podvede se dozvíme až v samotném závěru celé hry.

 

19.00   open air (Krajinka)

SARAWAK - Aventyr                                                      

Dobrodružství začíná až tam, kde končí naše představivost.

Po celém Sarawaku se vypráví příběh tří kapitánů, Tygrů pobřeží… Byli stateční a nezdolní, nezalekli se bouří ani tajfunů, neděsila je protivenství bohů a démonů, ani řádění mořských oblud. Dokonce se postavili nepříteli nejstrašnějšímu: dělům a puškám britských uchvatitelů, spalujícímu hněvu bílých radžů i nelítostným zabijákům ve službách Východoindické společnosti.

Podle pověstí prý dokonce dokázali osvobodit za zakletí tajuplnou Královnu Sarawaku, která nad nimi od těch dob držela ochrannou ruku…

Bylo tomu však skutečně tak?

Skupina AVENTYR se pokusí o rekonstrukci prastaré legendy. Podaří se nám nalézt pravdu a znovu poskládat dohromady příběh ztracený stovky let? Po intenzivním výcviku v netradičních inscenačních formách – např. stylizovaném tanečním boji barong, či vertikálních akrobatických choreografiích khon – stojí nyní náš tým před posledním úkolem: Vyprávět vám „Příběh tří kapitánů“, legendu, která měla zůstat zapomenuta.

 

20.00  šapitó (Krajinka)

VARIETÉ CHARLIE

Tuláctví, dálky, exotika - komponovaný večer, který vzniká unikátně pro festival Letní bláznění. V cirkusovém šapitó se setkají mladí umělci komedianti, žongléři, akrobaté, aby zde vytvořili pro diváky nezapomenutelné a jedinečné představení, tentokrát na téma tuláků, snílků a bláznů.  

Vstupné: dospělí 100 Kč; děti, senioři 50 Kč

 

21.15  open air (Krajinka)

POSLEDNÍ FIERSHOW – Blackout paradox.

Blackout paradox vás zve za hranice lidského světa tak, jak jej znáte.

Skrze tanec, snění a vášeň se vydává cestou ohně za sebepoznáním a zažívá osobní zkušenost mimo tuto realitu.

Tanečně akrobatická fireshow.

Originální výpravné kostýmy, masky a netradiční ohňové rekvizity v kombinaci s tanečními choreografiemi vám přinesou jedinečný vizuální zážitek.

 

Změna programu vyhrazena!

Festival je pořádán za finanční podpory města Chebu, Karlovarského kraje a Ministerstva kultury.

KALENDÁŘ AKCÍ

červen 2020
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930