Letní bláznění 2019

26. 7. 2019

místo konání: Krajinka (areál pod Chebským hradem), začátek v 16.00 hodin

FESTIVALOVÝ ROK 2019

  1. července, pátek

 16.00 šapitó (Krajinka)

TENKRÁT V ARÁBII ANEB ROMANTICKÝ WESTERN Z DIVOKÉHO ORIENTU

Představení dětí příměstského tábora pořádaného chebským muzeem ve spolupráci KC Svoboda.

 

16.30 open air (Krajinka)

PTÁCI – Divadlo Studna

Výtvarná, artistní, chůdová show. Netradiční drezůra ptáků.

 

16.00 – 20.00  open air (Krajinka)

LOUTKOVIŠTĚ                                                                                      

Děti! Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí... V našem loutkovišti si můžete vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo - stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. A když nevíte jak začít, je tu pro kouzelný začátkovač, kde si můžete vylosovat začátek pohádky. 

Loutka+hriště=Loutkoviště. Loutkové hřiště. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradici loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce prostor pro zábavu. Otevřená hra pro všechny děti s fantazií i rodiče bez ní.

 

17.00  open air (Krajinka)

ROBO ERECTUS – Mime Prague, Lukáš Šimon, Anton Eliáš

Nekouřím, nepiju, nestárnu, nevyžaduji pozornost, nemám city. Jsem robot. A nukleární bomba mi změnila život… Je ticho. Všude jen prach, trosky a holá krajina. Okolí nejeví žádné známky života. V továrně na roboty jsou dva poslední přeživší. Čeká je dlouhá cesta. Bez emocí. Bez cíle. Bez pomoci. Cesta do světa, ve kterém ještě nebyli.

Cesta plná objevování, poznávání… a přemýšlení. Kam se vydat, když není kdo by jim ukázal směr? Na tuto a další otázky odpoví autorské pohybové představení Lukáše Šimona a Antona Eliaše. 

 

17.30 – 19.00 Aréna pro bláznění

Přijďte si vyzkoušet artistické umění na vlastní kůži, ať jste malí nebo velcí.

Tradiční workshopy našeho festivalu obohacené o chůdový workshop Divadla Studna a ukázky psích sportů (AGILITY, FLYBALL, HOOPERS A TANEC SE PSEM).

 

19.00 - open air (Krajinka)                                                            

SYNDIBÁD – Divadlo Studna

Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu vonící dálkou, kávou a vzácným kořením, do země jménem Omán. Zde žil chudý, leč odhodlaný mládenec Syndibád. Na cestě za dobrodružstvím mu dopomůže tučná ryba, létající koberec, kouzelná lampa, džin a také samonavigovací papoušek... Ale nebojte se, napínavá a nebezpečná cesta změní se v cestu svatební. Po necelé hodince v bambusovém labyrintu přijde šťastný konec.

 

20.00  - šapito (Krajinka)

POKOJ - Veronika Smolková & Collective Momentum                                   

Novocirkusové představení plné vzpomínek, snů, pochyb a naděje.

Jednoho dne budu krásná budu dokonalá volná, lehká, svobodná a jako krásný a dokonalý pták přeletím všechny zdi a stíny mého POKOJE.

Pokoj je někde uvnitř. Pokoj je plný prachu, harampádí, závěsné akrobacie, vzpomínek, snů a pochybností. Pokoj ukrývá nejskrytější myšlenky, touhy a obavy. Pokoj má vysoké zdi, jedno okno a tím je vidět ven. 

Vstupné: dospělí 150 Kč, děti 100 Kč (zakoupené vstupenky platí i pro představení Nautilus)

 

21.30 – open air (Krajinka)                       

NAUTILUS - Blackout Paradox, Teatr Novogo fronta a Sacra Circus

Tři výrazná uskupení české divadelní a pohybové scény se spojily v projektu velkolepého pouličního představení na motivy románů Julesa Verna  - Tajuplný ostrov, 20 tisíc mil pod mořem, Pán světa, Zelený paprsek a Vynález zkázy. Světelnými a ohnivými efekty, akrobacií, vyprávějí zapomenuté legendy z doby nedávno minulé, které se k nám možná znovu vracejí. Byla to doba objevitelských výprav, která zrodila tolik krásných snů o lidském pokroku. Pierre Aronax, profesor královské vědecké společnosti jejího veličenstva, nám bude vyprávět příběh o své velké objevitelské výpravě balónem na dosud neobydlený ostrov v bermundské oblasti. Směr jeho cesty určovaly zprávy o ztroskotaných lodích, které napadla neznámá podmořská příšera. Cílem letu byl zatím neznámý neobydlený ostrov - sopka s objevujícím se zeleným zářením. Pro vědecký svět se stal skutečně tajuplným, díky zvláštním přírodním úkazům, které byly pozorovány několika projíždějícími loděmi. Tento ostrov vzbuzuje pořád mnoho otázek. Profesor Aronax však zažije setkání, která skutečně nečekal, dotkne se těch nejnovějších objevů a technických vynálezů a možná přispěje i k záchraně světa.

Vstupné: dospělí 100 Kč, děti 50 Kč

Festival je pořádán za finanční podpory města Chebu, Karlovarského kraje a Ministerstva kultury.

 

KALENDÁŘ AKCÍ

červen 2020
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930