JAZZ JAM CHEB – FESTIVALOVÝ ROK 2020

16. 10. 2020

místo konání: Hlavní sál KC Svoboda, začátek v 18.30 hodin, vstupné 250 Kč

Cotatcha Orchestra

CO je progresivní profesionální big band zaměřující se na vlastní projekty a spolupráce se zahraničními umělci (Ilja Reijngoud v roce 2018). Kapela je složená z předních hráčů nejmladší generace (Martin Konvička, Marek Kotača), ale také z již etablovaných hráčů české scény (Kamil Slezák, Radek Zapadlo, Radim Hanousek) a také několika slovenských a rakouských jazzmanů (Dominic Pessl, Matthias Zeindlhoffer, Peter Korman, Michal Motýl). Mezi nejnovější projekty patří projekt Bigbandová elektronika od Martina Konvičky, Jiřího Levíčka a Jiřího Kotači. Jedná se o vlastní kompozice kombinované s ambientní elektronickou hudbou (viz. Sardanapalm). Milan Tesař o projektu Bigbandová elektronika napsal: "Cotatcha Orchestra svým aktuálním programem dokázal nejen to, že jde o skutečně kvalitní těleso s výbornými sólisty, ale především o soubor, jehož vedoucí dokáže myslet koncepčně, umí se obklopovat kvalitními autory a naplňovat tak orchestr jako formu kvalitním repertoárem, tedy obsahem." Koncerty big bandu jsou pravidelně nahrávány Českým rozhlasem. Na začátku podzimu 2020 vyjde kapele album u americké společnosti Parma recordings.

 

Marta Kloučková Quintet

Marta Kloučková je multižánrová zpěvačka, textařka a skladatelka, která je díky svému autorskému debutu „Loving Season“ (Hevhetia, 2018) na české jazzové scéně jen těžko přehlédnutelná. Jádro její kapely tvoří etablovaní hudebníci: pianista Vít Křišťan, kontrabasista Jan Fečo a bubeník Marek Urbánek. V současné době těleso vystupuje i se stálým hostem, předním českým jazzovým kytaristou Davidem Dorůžkou. 

 

Johanne Schneider a Emil Viklický Trio

Johanna Schneider - zpěv

Emil Viklický - piano
Petr Dvorský - kontrabas
Jiří Stivín Jr. - bubny
Johanna Schneider se narodila v roce 1986 v německém Bambergu a vystudovala jazzový zpěv na univerzitách hudby a umění v Mnichově a Essenu. Již jako teenagerka začala komponovat a vystupovat pravidelně se svými soubory. V roce 2015 Johanna natočila své debutové album „Pridetime“, na kterém spolupracovala s proslulými hvězdnými hosty Tony Lakatošem a Ack van Rooyenem. Na turné s vydáním alba se k nim připojil Rick Margitza (Miles Davis).
Johanna Schneider již měla možnost navštívit Kuvajt, Spojené arabské emiráty, Kyrgyzstán, Etiopie, Finsko, Estonsko, Kypr, Turecko, Francii a Itálii.
Společně s mládežnickým jazzovým orchestrem NRW získala cenu WDR Jazz.
V současné době Johanna spolupracuje s muzikanty jako třeba: Bob Degen, Martin Scales, Thomas Stabenow, Paul Heller nebo Luciano Biondini.

KALENDÁŘ AKCÍ

říjen 2020
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031