Jazz Jam Cheb – Festivalový rok 2019 - IVAN AUDES TRIO Trio & MIRKA NOVAK; JOE ROBINSON

18. 10. 2019

místo konání: Hlavní sál KC Svoboda, začátek v 18.30 hodin, vstupné 200 Kč

IVAN AUDES TRIO Trio & MIRKA NOVAK

Ivan Audes – Drums; Erich Ciompa – Piano; Roman Hasnedl – Bass; Mirka Novak - Vocal         

Projekt byl zahájen v roce 2015 na jazzovém festivalu v tureckém Afionu. Repertoár je složen z několika původních kompozic a samozřejmě z kompozic významných jazzových skladatelů (jako jsou Wayne Shorter, Chick Corea, Miles Davis, Thelonious Monk, A. C. Jobim, H. Hancock, Gretchen Parlato, atc.), které Mirka Novak přetváří na vlastní ztvárnění. Zvuk je spojením jazzu, duše a  latinských vlivů s příchutí folkloru. . Členové kapely  jsou ostřílení instrumentalisté ,kteří v souznění s podmanivým hlasem Mirky Novak vytváří nezapomenutelnou atmosféru.Na tomto projektu již spolupracovali: Federico G. Pena, Tarus Mateen, Edward Miles, David Jernigan, Dave Manley, Leny Robinson, Nick J. Lewis atd.

Kvartet pravidelně  vystupuje v renomovaném  pražském jazzovém klubu Reduta a koncertuje i v zahraničí.

 

JOE ROBINSON

Na kytaru začal hrát ve svých 9 letech a místo kytarového lektora využíval pro svou výuku zejména internet. Ve věku pouhých 16 let zvítězil v soutěži Australian National Songwriting Competition. Následovalo 1. album ,,Birdseed" a v roce 2008 přelomové vítězství v soutěži "Australia´s Got Talent"(Austrálie hledá talent). Jeho největší kytarový vzor Tommy Emmanuel ho následně pozval do Nashvillu, kde vzniká 2. album Joe Robinsona ,,Time Jumpin´". V témže roce získává Joe cenu"Senior Grand Champion Performer of the World" a od té doby je takřka neustále na turné.

,,Smokin´Joe", jak zní přezdívka Joe Robinsona, s lehkostí a bravurou zvládá skladby ve stylu ,,fingerpicking" Jerry Reeda, Cheta Atkinse a Tommyho Emmanuela, stejně jako jazzové standardy, rockovou hudbu idalší žánry. Úspěšně se věnuje také zpěvu. V současné době střídá na koncertech akustickou a elektrickou kytaru. Na světě zřejmě neexistuje hudebník jeho věku, který by ovládal tolik žánrů na vrcholné úrovni jako právě Joe Robinson. Koncertuje po celém světě a jeho koncerty jsou na všech kontinentech beznadějně vyprodané.

V roce 2019 vydal nové CD pod názvem "Undertones"

KALENDÁŘ AKCÍ

červenec 2020
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031