23. ročník mezinárodního jazzového festivalu JAZZ JAM Cheb

13. 10. 2018

místo konání: Hlavní sál KC Svoboda, začátek v 18.30 hodin, vstupné 180 Kč

KRISTINA BARTA QUARTET
Pianistka Kristina Barta vystudovala Hudební a taneční fakultu Akademie múzických umění v Praze. Je držitelkou několika ocenění: nejlepší klavírní interpretace v polské soutěži Powiew Mlodego Jazzu 2017, nejlepší kompozice OSA v roce 2016, finalistka Euroradio Jazz Competition 2016 v Nizozemsku, finalistka soutěže Pianista roku, 1. cena v soutěži JazzPrix 2015 nebo vítězka Mladí Ladí Jazz 2012. Kristina Barta Quartet hraje originální a kreativní hudbu vycházející z moderního jazzu, v němž se odráží dřívější studium klasické hudby. Je zde kladen důraz na melodiku a hudba je plná emocí. Ženský element společně se silným pánským obsazením kapely slibuje vždy zajímavou interakci všech hudebníků: Kristina Barta – klavír; Kryštof Tomeček – kytara; Jan Fečo – kontrabas; Marek Urbánek – bicí.

RAY AICHINGER EUROPEAN QUARTET
Mezinárodní kvartet složený z hudebníků z celé Evropy. Oceňovaný švédský pianista Mattias Nilsson a jeden z nejvíce uznávaných rakouských saxofonistů Ray Aichinger se setkali s předním českým bubeníkem žijícím ve Vídni – Martinem Kleiblem – a s kontrabasistou Jaromírem Honzákem, aby vytvořili kapelu, která se vydala na středoevropské turné. Jejich hudba je plnokrevný jazz, který si za předlohu bere jak témata z jazzu, popu, filmové i lidové hudby, tak vlastní originální kompozice. Skvělé instrumentální schopnosti všech čtyř hudebníků slibují velký jazzový zážitek na evropské úrovni!

TONYA GRAVES
Tonya Graves, nezaměnitelný hlas české hudební scény. Na svém kontě má, kromě řady ocenění a úspěchů s kapelou Monkey Business, i dvě zdařilá sólová alba. A právě z těchto dvou úspěšných desek mixuje repertoár svých koncertů. Zejména její druhé CD Back To Blues, které vyšlo u Supraphonu, mělo velký úspěch. Tímto albem se zpěvačka vrací k hudebním kořenům, které utvářely základy moderní populární hudby. Osobitým způsobem nazpívala 10 písní, které pro ni byly v životě důležité a na něž má své specifické vzpomínky. Ty jí pomohly vtisknout jednotlivým melodiím vlastní tvář. Back to Blues vzniklo v produkci Lukáše Martínka a kromě doprovodné kapely Tonyi se na něm podílelo hned několik atraktivních hostů, včetně varhaníka a pianisty Ondřeje Pivce či jednoho z nejlepších domácích instrumentalistů Josefa Štěpánka. 

Festival je pořádán za finanční podpory města Chebu a Karlovarského kraje.

www.kr-karlovarsky.cz, www.zivykraj.cz

 

KALENDÁŘ AKCÍ

duben 2019
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930