23. ročník mezinárodního jazzového festivalu JAZZ JAM Cheb

12. 10. 2018

místo konání: Hlavní sál KC Svoboda, začátek v 18.30 hodin, vstupné 180 Kč, zvýhodněné vstupné na 2 dny 290 Kč

SCHMETTERLING
Jazzovému publiku festivalu představujeme instrumentální kvintet mladých muzikantů z Chebu, hrající jazz, funky i vlastní skladby.

 BERENIKA KOHOUTOVÁ & EMIL VIKLICKÝ TRIO
"Jazz nesmí být nuda," říká zpěvačka a herečka, která ráda provokuje. Umění má v genech. Její matka je známá spisovatelka Irena Obermannová, píše i její babička, sestra Rozálie je režisérka, otec muzikant Dan Kohout.  
O čtyřicet let staršího "zasloužilého jazzmana" Emila Viklického potkala při natáčení filmu Rytmus v patách. Padli si do noty a začali domlouvat další spolupráci. Berenika měla v šuplíku spoustu svých textů, Viklický se vrhl na muziku. Berenika chce pro jazz nadchnout i mladší publikum, na které může tento žánr působit zastarale. Emil Viklický je bezpochyby jednou z nejvýraznějších postav naši hudební scény. Vedle nahrávek s předními světovými jazzmany a snah o fúzi folklóru s jazzem se věnuje také soudobé hudbě. Ke spolupráci na tomto projektu přizval i další jazzmany Tomáše Hobzeka, Petra Dvorského, hostují i Miroslav Hloucal nebo Petr Kalfus. Výsledkem je originální popjazz, který míchá prvky swingu, mladistvé drzosti i překvapivé lyričnosti.

VOILA!
Voila! je synonymem pro kvalitní multižánrový hudební zážitek. Swing, twist a chanson s občasnou příměsí hip-hopu nebo reggae… Je těžké tuto kapelu zařadit do nějaké škatulky. Perfektně sehraná pětice hudebníků dokáže během jedné skladby plynule přecházet z jednoho stylu do druhého a skvěle zvládnutý zpěv Zdenky Trvalcové dodává skladbám nezapomenutelnou atmosféru.

KIKS BAND
Skvělá mladá chebská kapela, která umí publiku pobavit a roztančit.

Festival je pořádán za finanční podpory města Chebu a Karlovarského kraje.
www.kr-karlovarsky.czwww.zivykraj.cz

 

 

KALENDÁŘ AKCÍ

duben 2019
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930