Jazz Jam Cheb

14. 10. 2017

místo konání: Hlavní sál KC Svoboda (místa k sezení), začátek v 18.30 hodin, vstupné 150 Kč

IVAN AUDES QUARTET
Jazzový kvartet Ivana Audese působí na domácí scéně bezmála již 10 let. Od té doby odehrál mnoho koncertu na domácí scéně i v zahraničí. Spolupracoval s mnoha zahraničními umělci a sólisty. Mezi nejvýznamnější patří zcela jistě německý saxofonista maďarského původu Tonny Lakatoš, se kterým odehrál kvartet několik koncertů. Ivan Audes kvartet se soustřeďuje především na vlastní tvorbu tvořenou převážně kompozicemi Kryštofa Marka a Ivana Audese, doplněnou několika jazzovými standarty ve vlastním aranžmá. Převážně melodické a kompozičně vyzrálé pojetí kvartetu je zárukou kvalitního koncertního projevu a poskytuje posluchačům neobyčejný hudební zážitek.
Kvartet hraje v tomto obsazení: Ivan Audes – bicí; Petr Beneš – klavír; David Fárek – saxofony, Daniel Eberle – bass.

ONDŘEJ ŠTVERÁČEK QUARTET feat. GENE JACKSON
Kvartet bravurního postbopového saxofonisty Ondřeje Štveráčka je u nás dobře znám a je považován za absolutní špičku v interpretaci moderního straight-ahead jazzu. Spojení této kapely s Genem Jacksonem, skvělým americkým bubeníkem, který bubnoval devět let po boku velikána světového jazzu Herbie Hancocka, slibuje nezapomenutelný jazzový zážitek plný jiskřivé improvizace a energických sól.
Ondřej Štveráček (CZ) - tenor a soprán saxofon; Gene Jackson (USA) - bicí nástroje; Klaudius Kováč (SK) – klavír; Tomáš Baroš (CZ) – kontrabas.

LENA YELLOW
Lena Yellow je soulová zpěvačka a autorka, která spolupracuje se skladatelem a pianistou Tomášem Sýkorou. Jejich debut Positivity (2014) vznikal v mezinárodní spolupráci (USA, Austrálie). Z hudby sálá inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem. Positivity Tour završila kapela v roce 2015 ve vyprodaném Lucerna Music Baru jako support legendární acid-jazzové skupiny Incognito.
Lena Yellow - zpěv; Annamária Almeida - zpěv; David Schaffer - zpěv; Tomáš Sýkora - klávesy; Jiří Šimek - kytara; Jan Urbanec - basa; Adam Koller - bicí; Vratislav Bartoš - trubka.

Festival je pořádán za finanční podpory města Chebu a Karlovarského kraje.
www.kr-karlovarsky.cz, www.zivykraj.cz

KALENDÁŘ AKCÍ

červenec 2018
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031