LUCIE SILKENOVÁ - 23. 2. 2016

LUCIE SILKENOVÁ - 23. 2. 2016

začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč

Kruhu přátel hudby. 
Lucie Silkenová - soprán a Ladislava Vondráčková - klavír

Mladá sopranistka Lucie Silkenová se dnes již právem řadí k předním a vyhledávaným českým operním pěvkyním. Od pěti let byla členkou Kühnova dětského sboru, ve výběru středních škol tedy logicky zvítězilo pražské Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením (v jejím případě zpěv a klavír), následovala Hudební fakulta AMU, kde byl jejím pedagogem sólista opery Národního divadla Ivan Kusnjer. Promovala v roce 2010 a své pěvecké umění tříbila na mistrovských kurzech v Anglii, Španělsku, Německu a Rakousku. Už během studia na HAMU na sebe mladá interpretka upozornila spoluprací s Jiřím Suchým v divadle Semafor, ale především v hlavních rolích oper, které mladí pěvci z HAMU nastudovali pro Divadlo F. X. Šaldy v Liberci.

Úspěchy v mezinárodních soutěžích se Lucii Silkenové otevřela cesta na další operní scény po celé České republice a vede se jí i v oblasti koncertní. Zatím posledním velkým úspěchem Lucie Silkenové  je evropské koncertní turné se špičkovým Budapest festival Orchestra, řízeným jeho zakladatelem Ivánem Fischerem. Lucie Silkenová zde zpívá První žínku ve Dvořákově Rusalce.

Muzeum Cheb - Valdštejnská obrazárna 

 

 

 

Kalendář akcí
 Červenec 2016 
PoÚtStČtSoNe
 12
4510
11121415
18192324
25262829
Aktuálně

BABÍ LÉTO NA CHEBSKÉM HRADĚ: Již pro vás připravujeme program festivalu Babí léto, který se bude letos konat v sobotu 3. 9. 2016 na Hradě Cheb. Vystoupí: Hradní duo; Rangers Band; Tomáš Berka, Jiří Vondráček, Jiří Šorna; Pavel Dobeš + host Michal Horák; Blue Effect a Radim Hladík. Těšíme se na Vás:)

POZOR!!! 28. 4. 2016 BUDE OD 08:00-10:00 HODIN OMEZEN PRODEJ VSTUPENEK A REZERVACE. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Zveřejňujeme poděkování za akci „Velikonoční prohlídka města Chebu“ pořádané KC Svoboda: Dobrý den, v neděli 20. března jsme se zúčastnili v 15 hodin prohlídky města Chebu, tematicky zaměřené na kostely, Velikonoce a tradice, které se k nim váží. Prohlídka se nám moc líbila a chtěla bych touto cestou poděkovat průvodkyni paní Jitce Šindelářové za úžasný výklad a obdiv jejích znalostí i přístup k lidem. Úsměv na tváři ji nezmizel ani ke konci prohlídky, kdy už jsme byli všichni promrzlí a někteří se možná díky větrnému počasí už viděli někde v teple se šálkem horkého čaje. Poděkování vyřizuji i za pana Dostála, který byl v Jáchymově v lázních na léčení a který bude mít, jak sám říkal, až se vrátí domů, na Moravu, co povídat. Přeji Vám krásný den a těším se na někdy příště. Danuše Růžičková, Karlovy Vary

Všechny zprávy

Doporučujeme

Západočeské divadlo:
www.divadlocheb.cz
Město Cheb:
www.mestocheb.cz
Fijo Cheb:
www.fijo.cz

NAŠI PARTNEŘI:
Taneční orchestr Koala:
www.koalaband.cz
Taxi Cheb:
www.taxicheb.eu
Radio Egrensis:
www.radioegrensis.cz

JSME I NA FACEBOOKU